iOS 14 kullanım oranı açıklandı!

iOS 14 kullanım oranı

iOS 14 kullanım oranı açıklandı!

ABONE OL 

Apple tarafından geçtiğimiz yıl duyurulan iOS 14 güncellemesinin kullanım oranları açıklandı. Merakla beklenen oranlar, iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 14‘e rağbet ettiğini gösteriyor.

İşte iOS 14 Kullanım Oranı!

Apple, resmi internet sitesinden iOS 14 kullanım oranlarını açıkladı. Bu verilere göre son dört yılda tanıtılan iPhone modellerinin iOS 14 kullanım oranı yüzde 90 olarak açıklandı. Son dört yılda duyurulan iPad modellerinde de iOS 14 kullanım oranı yüzde 91 olarak açıklandı.

Tüm iPhone modelleri arasında iOS 14 kullanım oranı ise yüzde 85 olarak açıklandı. Yine tüm iPhone modelleri arasında iOS 13 kullanım oranının ise yüzde 8 olduğu açıklandı. Tüm iPad modelleri arasında iOS 13 kullanım oranı yüzde 13 olarak kayıtlara geçti.

iOS 14 kullanım oranı açıklandı!

iOS 14.6 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple bugün iOS 14.6 güncellemesini yayınladı. iPhone modellerine uzamsal ve kayıpsız ses deneyimini sağlayacak olan güncelleme Apple Music kullanan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Şimdilik 20 binden fazla şarkıda bu kayıpsız ses desteği sağlanacak. Ardından ise 75 milyondan fazla şarkıda bu destek sunulacak.

Güncelleme ile sunulan bir diğer özellik ise sesle telefon kilidi açma oldu. iPhone sahipleri akıllı telefonlarının kilitlerini sesleri ile açabilecek. Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan Apple Podcast sistemi de bu güncelleme ile kullanıcılara sunulacak.

Yakın zamanda duyurulan AirTag’ler için e-posta desteği sunuldu. Önceden AirTag kullanıcılarına telefon numarası desteği verilmişti. Artık her iki yöntemde kullanılabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.