iOS 14.4.2 güncellemesi yayınlandı!

iOS 14.4.2 güncellemesi

iOS 14.4.2 güncellemesi yayınlandı!

ABONE OL 

Apple, iOS 14.4.2 isimli ara güncellemesini iPhone modellerine gönderdi. Güncelleme kullanıcılara herhangi bir değişiklik sunmuyor.

iOS 14.4.2 Güncellemesi Detayları

Apple, iPhone modellerini güncellemelerle beslemeye devam ediyor. Son olarak iOS 14.4.2 güncellemesini gönderen teknoloji devi, bu güncellemesinde kullanıcılara yenilikler veya hata düzenlemeleri sunmuyor. Bunun yanı sıra güvenlik güncellemesi olarak gönderilen güncelleme toplamda 136 MB boyutunda. Apple’ın bu güncellemeyi tüm kullanıcılarına önerdiğini de belirtmek gerekiyor.

Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar Genel Yazılım Güncellemesi adımlarını izleyebilirsiniz.

Apple’ın aynı güvenlik güncellemesini Apple Watch ve iPad modellerine de gönderdiğini belirtmek gerekiyor.

iOS 14.4.2 güncellemesi yayınlandı!

iOS 14.5 Güncellemesi İle Sunulacak Yenilikler

Apple, emojilerde görüyor ki artık kadın figürlerinde de sakal kullanmaya başlıyor. Ayrıca alevler içinde kalp, bantlara sarılmış kalp gibi yeni emojileri kullanıma sunacak. 200’den fazla yeni emoji sunulacağı belirtilirken kulaklık emojisini değiştirdiğini ve kendi geliştirdiği AirPods Max kulaklığın görselini kullandığını görüyoruz.

Ayrıca Apple telefonu ya da tableti kullananlar iOS 14.5 işletim sistemi ile Apple Müzik yerine standart müzik uygulaması olarak Spotify ya da YouTube Music gibi üçüncü taraf bir uygulamayı seçebilecek. Yeni işletim sistemini kullananlar Apple Maps uygulamasında kişisel kaza, radar ya da yol bakım çalışması gibi bildirimler ekleyebilecek.

Maske ile Face ID çalışmalarında da büyük bir ilerleme sağlanmış durumda ve maske takılıyken tuş kilidi açılacak ancak bunun için kilidi açılmış bir Apple Watch akıllı saate ihtiyaç duyuluyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.