Dayanıklı Apple Watch karşımıza çıkabilir

 Dayanıklı Apple Watch karşımıza çıkabilir

Apple tarafından üretilen ve dünyanın en çok kullanılan akıllı saatleri arasında yer alan Apple Watch ailesine yeni bir üye daha katılabilir. Ancak bu üyeyi diğerlerinden ayıracak özelliği ise daha dayanıklı bir model olması olabilir.

Dayanıklı Apple Watch mu Geliyor?

Apple Watch modelleri birbirinden farklılık gösterse de kasa malzemeleri çoğu zaman aynı oluyor. Alüminyum kasa yapısına sahip olan Apple Watch modellerine bir yenisi daha eklenebilir. Gelen sızıntılara göre Apple yeni bir Watch modeli üzerinde çalışıyor. Ancak bu modeli diğerlerinden ayıracak özelliğin sağlamlığı olacağı söyleniyor.

Köşe kısımlarında oluşan çiziklerden şikayetçi olan Apple Watch kullanıcıları için bu model doğru bir seçenek olabilir. Sızıntılarda bahsedilen dayanıklı Apple Watch modelinin 2021 yılının sonlarında veya 2022 yılının başlarında tanıtılabileceği de yer buldu.

Apple Watch
Dayanıklı Apple Watch karşımıza çıkabilir

Brezilya Apple’a Ceza Kesti!

Apple, teknoloji dünyası tarafından gelen eleştirilere rağmen kararını sürdürerek iPhone kutularından şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkarmıştı. Xiaomi ve Samsung bu hamleyi tiye almıştı fakat aynı yolunu kendileri de izlemişti. Şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasıyla birlikte akıllı telefon fiyatlarının da düşmemesi ülkelerin tepki göstermesine sebep oldu.

Son olarak Brezilya’da Tüketici Koruma Kurumu, şarj adaptörü ve kulaklığın kutu içerisinde yer almaması ve kutu içeriğinin eksik olması halde telefonu hala aynı fiyattan satılması sebebiyle Apple’a 2 milyon dolarlık para cezası verdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir