Intel kripto para madenciliği için yeni çip üretti!

Intel kripto para madenciliği

Intel kripto para madenciliği için yeni çip üretti!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden olan Intel, daha önce duyurmuş olduğu kripto para madencilik çipine şimdi bir yenisini daha ekledi.

Intel Kripto Para Madenciliği için Yeni Çip Duyurdu

Intel, kripto para madenciliği için ürettiği yeni çipi duyurdu. Bonanza Mine (BMZ2) isimli çip, madencilere 40 terahash (40 TH/s) değerinde performans sağlayabilecek. Bu da oldukça güçlü bir çip olduğunu gösteriyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılması beklenilen çip için Intel’in 2018 yılından beri çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu.

Bu alanda oldukça güçlü rakipleri bulunan Intel’in bu çip ile rekabette elini güçlendirdiği ifade edilebilir. Ancak Intel, bu çipleri ne zaman satışa sunacağını açıklamadı.

Intel kripto para madenciliği için yeni çip üretti!

Intel Coinbase Hissesi Almıştı

Intel kripto para şirketine yatırım yaptı. ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase şirketi geçtiğimiz aylarda Nasdaq’ta halka arz edilmişti. Hisse fiyatları 429 dolara kadar ulaşan Coinbase toplamda 100 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştı.

Şu an hisse fiyatı 261 dolar olan Coinbase şirketine dünyanın en büyük çip üreticilerinden olan Intel yatırım yaptı. Toplamda 3.014 COIN hissesi alan Intel toplamda 786 bin dolarlık bir yatırım yapmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.