Instagram’dan iki köklü değişiklik

   Instagram’dan iki köklü değişiklik

  Popüler sosyal medya platformu Instagram’dan iki köklü değişiklik haberi geldi. Ana sayfanın sekmeli görünümü yeniliği ve farklı platformlarda izinsiz fotoğraf paylaşımını engelleme özellikleri ortaya çıktı.

  Geçtiğimiz günlerde Instagram için “yukarı kaydır” özelliğinin tüm kullanıcılara açılması iddiası yayılmıştı ve şirketten net bir açıklama gelmemişti. Şimdi ise Instagram kullanıcılarının gizliliği konusunda ve uygulamada gezinmenin kolaylaştırılması konusunda yenilikler yapıldığına dair haberler çıktı.

  Instagram’dan iki köklü değişiklik

  Instagram’ın yapacağı değişikliklerden birinin ana sayfada gezinme ile ilgili olduğunu yukarıda belirttik. Yeni özellik ile ana sayfada artık “Yapılan bütün paylaşımların hepsini gördün.” uyarısı gelmeyecek. Bunun yerine ana sayfaya iki sekme eklenecek. Sekmeler Twitter’daki popüler paylaşımlar ve en yeniler gibi olacak. En yeniler ve eskiler adı altında olacak.

  Instagram’ın ikinci yeniliği ise artık kullanıcılar, başkaları tarafından Instagram’da paylaşılmış görüntü ya da videoları sahibinden izinsiz olarak farklı bir platformda paylaşamayacak. Genelde fotoğrafçıların yaşadığı bu probleme şirket tarafından önlem alındı.

  Yeni güncelleme ile Instagram’dan alınan bir fotoğrafın ekran görüntüsü yerine bağlantısı alınacak ve Twitter’da olduğu gibi bağlantı gömülecek.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir