Instagram’a 3 yeni özellik eklendi

Instagram’a 3 yeni özellik eklendi

ABONE OL 

Ünlü sosyal medya uygulaması her geçen gün kendini yeniliyor. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip Instagram‘a 3 yeni özellik eklendi. Instagram’ın sevilen özelliği Boomerang’a gelen 3 yeni mod ile çekilen Boomerang’ların hızlarını ayarlama imkanı veriyor.

SlowMo” ,  ”Echo” ve ”Duo” ismi verilen özelliklerle kullanıcılar çektikleri Boomerang’ların hızlarını ayarlayabilecekler. ”SlowMo” modu çekimi tamamen ağır çekime dönüştürüyor. ”Echo” modu hızı bir miktar daha arttırmak imkanı sağlıyor. ”Duo” ise tamamen hızlandırılmış bir şekilde oynatma imkanı sağlıyor.

Instagram’ın 3 yeni özellik ile ilgili attığı tweet:

Instagram Önlemleri Arttırıyor

Instagram’a 3 yeni özellik eklendi ve kullanıcı deneyimini arttırmak için gelişmelerde devam ediyor. Ancak artan kullanıcılarla birlikte bazı sorunları da kendisiyle birlikte getiriyor. Instagram’da bu konuda önlemlerini almaya başladı. Instagram, geçtiğimiz ay kullanıcılar için yaş sınırı getirmişti. Instagram aldığı kararla yeni üye olan kişilerden doğum tarihi isteyeceğini ve 13 yaşından küçük olan ve üye olmak isteyen kişilere izin vermeyeceğini açıklamıştı.

Instagram ayrıca  geliştirilmiş yapay zeka ile küfürleri de engelleyebileceği açıklamıştı. Geliştirilmiş yapay zeka ile birlikte yazılan küfürlü veya hakaret içerikli yorumlarda karşısına bir onay mesajı çıkacak ve ”Bu yorumu gerçekten paylaşmak istiyor musunuz?” şeklinde bir uyarı gerçekleştirilecek. Bu uyarı karşısında kullanıcı yorumunu yayınlayabilir, düzeltebilir veya yorumu yapmayabilir. Yorum olarak yazılan hakaretler ve küfürler topluluk kuralları çerçevesinde yaptırımları doğurabiliyor. Yorumu yazan kişinin hesabını kısıtlamaya kadar giden bir süreci başlatabilir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Black Shark 3 hakkındaki sızıntılar

Xiaomi Watch Color duyuruldu

Yeni en sağlam telefon adayı: Cat S32

“Instagram’a 3 yeni özellik eklendi” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir