Instagram ücretli mi oluyor?

 Instagram ücretli mi oluyor?

Facebook şirketleri arasında yer alan Instagram yakında ücretli olabilir. 2016 yılında Facebook için alınan bir patentin Instagram için kullanılma ihtimali olduğu ortaya çıktı.

Instagram Ücretli Mi Oluyor?

Instagram‘ın belki de en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan hikayeye link ekleme özelliği yakında ücretli bir hale gelebilir. Takipçileriyle link paylaşarak yukarı kaydır özelliğini aktifleştiren hikayeye link ekleme özelliği için patent alındığı ortaya çıktı.

Patentin detaylarında ise bu özellik için 2 dolar ücret ödenmesi gerektiği görünüyor.

Instagram ücretli mi oluyor?

Instagram‘ın en çok kullanılan özelliklerinden birinin ücretli haline gelmesi Instagram’ın kullanıcı kaybetmesine bile sebep olabilir. Patentte gösterilen detayın uygulanıp uygulanmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Facebook Ya Da Instagram Hesabını Kapatan Kişilere 120 Dolar Ödenecek

Şirket sözcüsü Liz Bourgeois, konuyla ilgili kullanıcıların önüne iki seçenek sunduklarını, birinin hesabı geçici olarak kapatma diğerinin ise anket doldurma olduğunu ve buna göre ödeme alacaklarını açıkladı.

Araştırmaya davet edilecek kişilerin yalnızca ABD’deki yetişkin nüfustan seçileceğini açıklayan sözcü konuyla ilgili, “Sosyal medyada demokrasi için faydalı olan her şeyi güçlendirmek, olmayanları da zayıflatmak için daha fazla nesnel ve tarafsız araştırmalara ihtiyacımız var.” cümlelerini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir