Instagram sabitlenmiş gönderiler için çalışıyor

Instagram sabitlenmiş gönderiler için çalışıyor

Instagram sabitlenmiş gönderiler için çalışıyor

ABONE OL 

Instagram, Twitter, Telegram gibi platformlarda yer alan sabitlenmiş gönderiler özelliği için çalışmalara başladı.

Instagram Sabitlenmiş Gönderiler İçin Çalışıyor

Tweet’teki görselde ‘Pin to your profile‘ seçeneği yer alıyor. ‘Profile iğnele‘ anlamına gelen seçenek, istediğimiz gönderiyi profilimizde en üste sabitlememizi sağlıyor. Sabitlediğimiz gönderinin sağ üst köşesinde ise bir toplu iğne işareti bulunuyor bu da sabitlendiğini gösteriyor.

Instagram sabitlenmiş gönderiler sayesinde içerik üreticileri reklamlarını daha uzun süre profilin en üst tarafında tutabilir.

Instagram Orijinal İçerikleri Destekleyecek

Instagram sabitlenmiş gönderiler özelliği dışında birçok özelliği tanıttı. Adam Mosseri, yine bir tweet atarak platformdaki yenilikleri bir video ile tanıttı. Adam Mosseri, attığı tweet ile etiketlemenin yeni yollarını eklediklerini ve sıralamayı iyileştirdiklerini açıkladı.

“İçerik oluşturucular Instagram’ın geleceği için çok önemlidir ve başarılı olduklarından, hak ettikleri tüm övgüyü aldıklarından emin olmak istiyoruz.”

Açıklanan bilgilere göre Instagram orijinal içerikleri daha ön planda görünecek. Farklı bir sayfa ya da platformdan alınıp yayınlanan içerikler, orijinal içeriklere göre daha arka planda kalacak. Adam Mosseri, videoda “Sıfırdan bir şey üretirseniz, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Özellikle yeniden yayınlanan içerikle karşılaştırıldığında, orijinal içeriğe daha fazla değer vermeye çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir