Coinbase CEO’su Twitter’ın satın alınmasını övdü

Coinbase CEO'su Twitter

Coinbase CEO’su Twitter’ın satın alınmasını övdü

ABONE OL 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Elon Musk tarafından 44 milyar dolar ödenerek satın alınan Twitter hakkında açıklamalarda bulundu.

Coinbase CEO’su Twitter Açıklamasıyla Dikkatleri Çekti

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından 44 milyar dolar ödenerek satın alınan Twitter hakkında fikirlerini açıkladı.

Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Elon’un Twitter’ı satın alması ifade özgürlüğü için büyük bir kazanç ve muhtemelen dünyanın gidişatını çoğu insanın düşündüğünden daha fazla değiştiriyor. Twitter birçok yönden medyanın ve kültürün yukarısındadır ve sansür konusunda çok tehlikeli bir yöne doğru gidiyordu.

… Umarım Twitter zaman içinde merkezi olmayan bir protokole dönüştürülebilir. Bu da tekrar birlikte seçilmesinde nihai koruma olacaktır.

Her türlü özgürlük için savaşmaya değer – ekonomik, konuşma, yasal süreç vb. Özgürlüğü savunan daha fazla şirkete ihtiyacımız var.

Coinbase CEO'su
Coinbase CEO’su Twitter’ın satın alınmasını övdü

Elon Musk Twitter’ı satın almak için şu ifadeleri kullanmıştı:

Twitter’ın %100’ünü hisse başına 54,20$’a nakit olarak, Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için %38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyisi. Son teklif kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir