Instagram kullanıcıları artık para kazabilecek

   Instagram kullanıcıları artık para kazabilecek

  Popüler sosyal medya platformu Instagram, popüler kullanıcıları için hamleler yaparak Youtube gibi platformlarla arasındaki rekabeti bir sonraki seviyeye taşıyor. Instagram yeni bir uygulamayı platforma entegre ederek hem kullanıcılarına para kazanma imkanı sağlıyor hem de dışarıdan gelen reklamlarla kendi gelirlerini arttırmayı hedefliyor.

  Instagram’ın nasıl para kazandıracağı ise merak edilirken şirketten bu konuyla ilgili açıklama geldi.

  Instagram IGTV ile kullanıcılarına para kazandıracak

  Instagram tarafından açıklanan yeni sistemle IGTV videolarına reklam yerleşimi yapılacağı belirtildi. IGTV videolarına eklenen 15 saniye sınırlı reklamlar ilk etapta ürün satışlarını kapsayacak.

  Instagram kullanıcıları

  Instagram reklamları şimdilik belirli bir kitle ile denenecek. Şimdilik sadece İngilizce içerik üreten 200 Instagram fenomeni seçildi ve seçilmiş belli markalar tarafından reklam veriliyor. Bu markalar arasında Ikea, Sephora ve Puma gibi büyük markalar bulunuyor.

  2018 yılında Youtube’a rakip olarak çıkarılan IGTV şimdi de reklam karşılığında para kazandırarak Youtube’a ciddi bir rakip olduğunu göstermeye devam ediyor. Instagram fenomenlerinin özellikler tercih ettiği ancak para kazandırmadığı için Youtube ile aradaki rekabet kafa karıştırıyordu. Şimdi işin içine para da girdiği için fenomenler Instagram’a bir adım daha yaklaşmış durumda.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir