Instagram geri adım attı

Instagram geri adım attı

Instagram geri adım attı

ABONE OL 

Instagram, bir süredir TikTok platformu gibi tam ekranda video arayüzünü test ediyordu ancak şirket geri adım attığını ve arayüzün değişmeyeceğini bildirdi.

TikTok platformu ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Meta şirketi, sosyal medya platformlarında sık sık rakip platforma benzer özellikler ekleyerek rekabeti kızıştırıyordu. En son Instagram’da test edilen özellik büyük bir sükse yaratacak cinstendi çünkü arayüz komple değiştirilecekti ancak Meta, bu büyük değişiklikten aniden vazgeçti. İşte nedeni:

Instagram Geri Adım Attı

TikTok platformunda varsayılan arayüz olan tam ekranda görüntüleme ekranı Meta’nın da aklını çeldi ve şirket Reels videolarıyla bir tam ekran test etmeye başladı. Geçtiğimiz ay başlayan testler kullanıcılar tarafından büyük tepkiler gördü. Şirket, hem arayüzdeki değişikliklerden hem de ana sayfada daha fazla önerilen içerik ve Reels videoları özelliğinden gelen tepkiler ve olumsuz geri dönüşler nedeniyle vazgeçti.

Şirketler arası rekabet nedeniyle platformda sık sık yapılan güncellemeler kullanıcılar açısından iyi gibi görünse de birçok kullanıcı, sık kullandığı platformun değiştiğini görmek istemiyor. Bu da arayüz değişikliği gibi büyük güncellemeleri ya bir süreliğine erteliyor ya da şirketlerin vazgeçmesini sağlıyor.

Bunun en büyük örneğini daha önce de birkaç kez Instagram platformunda görmüştük. Şirket yeni bir şey test ederken kullanıcıların geri bildirimlerini oldukça önemsiyor ve çok olumsuz yorumlar alan değişiklikleri yapmaktan oldukça çekiniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir