Instagram ceza yedi! 405 milyon euro

Instagram ceza

Instagram ceza yedi! 405 milyon euro

ABONE OL 

Instagram, Avrupa Birliği’nin uyguladığı veri gizliliği kurallarını ihlal ettiği için devasa bir ceza yedi. 405 milyon euro büyüklüğündeki bu cezaya Instagram’ın itiraz etmesi bekleniyor.

Instagram Ceza Yedi! Veri İhlali

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve yürürlükte olan veri gizliliği kurallarının Instagram tarafından ihlal edildiği ve bu sebepten dolayı 405 milyon euro‘luk ceza çarptırıldığı açıklandı. Reuters’ın haberine göre İrlanda Veri Koruma Komisyonu tarafından yapılan açıklamada Instagram’ın 13 ile 17 yaş arasındaki üyelerinin kişisel bilgilerini görüntülediği belirtildi.

Bu da veri gizliliği kurallarını ihlal olduğu için böylesine büyük bir ceza doğrudan kesilmiş oldu. İrlanda makamlarına yapılması gereken ödeme hakkında Instagram’ın henüz net bir açıklaması bulunmuyor.

Instagram ceza yedi! 405 milyon euro

Instagram Format Mı Değiştiriyor?

Bildiğimiz üzere Reels videoları ve hikayeler 9:16 formatıyla yükleniyordu ancak profil ızgaramızdaki fotoğraflarımız kare olarak görüntüleniyordu. Fotoğrafların yüklenme boyutu ise Reels ve hikayelerin aksine daha geniş bir formattaydı. Instagram, yakın zamanda 9:16 formatında fotoğraf yüklemek için testlere başlayacağını duyurdu. Bu da ana sayfada gezerken tam ekran fotoğraf görme ihtimalimizi arttırıyor.

Instagram Yeni Harita Açıkladı

“Artık çevrenizdeki popüler yerleri bulabilir veya kafeler veya güzellik salonları gibi kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.”

Haritada bir konum bulabilmek için Akış veya Hikayeler‘deki konum etiketlerine dokunma, Keşfet‘te bir konumu ya da etiketi aramak yeterli.

Yılın başından beri birçok yeni özellik sunan, en son ayın başında sohbet içerisinde doğrudan alışveriş yapılmasını sağlayan bir özellik tanıtan şirket, Google Haritalar uygulamasına benzer bir harita üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni harita, Snapchat’te bulunan ısı haritasını da andırıyor ve haritada paylaşım yapan kişilerin kimler olduğunu da görmemizi sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir