Instagram avatar ile DM ve Hikaye yükleme özelliği getiriyor

Instagram avatar ile DM ve Hikaye yükleme özelliği getiriyor

Instagram avatar ile DM ve Hikaye yükleme özelliği getiriyor

ABONE OL 

Instagram, Facebook ve Messenger platformlarının çatı şirketi Meta, Instagram platformunda 3 boyutlu avatarlarla hikaye ve DM atma özelliği getiriyor. Şirket aynı zamanda Facebook ve Messenger’da zaten bulunan avatarları 3 boyutlu hale getireceğini açıkladı.

Instagram Avatar ile DM ve Hikaye Yükleme Özelliği Getiriyor

Facebook ve Instagram çatı şirketi Meta, 3 boyutlu avatarları yaygınlaştırıyor. Daha önce 2 boyutlu olarak Facebook ve Messenger‘da kullanılan avatarlar şimdi 3 boyutlu bir şekilde Instagram DM ve hikayelerine de ekleniyor.

Meta, kendi kişiliğini temsilen bir karakter oluşturmak isteyen kullanıcılara Facebook ve Messenger platformları için ayrı, Instagram için ayrı, VR için ayrı olmak üzere 3 farklı avatar oluşturmamıza olanak sağlıyor.

Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika‘da kullanıma sunulan 3 boyutlu avatar özelliğiyle birlikte Meta, ilerleyen dönemlerde avatar kişiselleştirmeyi daha yaygın bir hale getirmeyi ve birçok ülkedeki kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini açıkladı.

Instagram avatar ile DM ve Hikaye yükleme özelliği getiriyor
Instagram Avatar ile DM ve Hikaye Yükleme Özelliği Getiriyor

Instagram Abonelik Sistemi

Bildiğimiz üzere Instagram platformu, içerik üreticileri için önemli bir alandı çünkü dışarıdan aldıkları sponsorluk anlaşmaları, paylaştığı hikaye ve gönderilerde yapılan reklamlarla birlikte önemli bir gelir alanı haline gelmişti. Bunun üzerine platform yetkilileri, içerik üreticileri için Instagram kontrolünde bir sistem getirerek yeni bir para kazandırma yöntemi duyuruldu.

Instagram Başkanı Adam Mosseri tarafından Twitter üzerinden açıklanan sistem şöyle:

  • Abonelikler, içerik üreticilerinin para kazanmalarına ve özel deneyimler aracılığıyla takipçilerine daha yakın olmalarına olanak tanır;
    • Abone Canlı Yayınları
    • Abone Hikayeleri
    • Abone Rozetleri
  • Önümüzdeki aylarda bu testlere daha fazla içerik üretici eklemeyi umuyoruz.

ABD’de belli sayıda birkaç içerik üreticiye test için sunulacak olan sistemde abonelik ücretleri 1-10 dolar arasında değişiyor.

Özet geçmek gerekirse sistem şöyle yürüyecek;

İçerik üreticilerinin profilinde bir Abone Ol butonu olacak, bu butonda farklı paketlerle abonelik seçenekleri sunulacak, abone olduktan sonra abone olunan kişinin “aboneye özel” şeklinde içerikleri olacak, bu içerikler canlı yayınlar, hikayeler gibi gönderiler olacak. Bazı noktalarda aboneler ve normal takipçiler birbirinden ayrılacak.

Bunun örneğini YouTube platformunda Katıl butonu sayesinde de bir süredir görüyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir