Instagram akışta sıralama özelliğini değiştirdi

Instagram akışta sıralama özelliğini değiştirdi

Instagram akışta sıralama özelliğini değiştirdi

ABONE OL 

Meta şirketinin önemli bir kolu ve dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram akışta yayınlanan gönderilerin sıralamasında önemli bir değişiklik yaparak eski sıralamayı geri getirdi.

Instagram Akışta Sıralama Özelliğini Değiştirdi

Instagram CEO’su Adam Mosseri, her zaman yaptığı gibi yine yeni bir özelliği ya da güncellemeyi Twitter üzerinden yayınladığı video ile duyurdu. Mosseri, Instagram akışının algoritmasının değiştiğini ve yeni halinden beklenen verim alınmadığı için eski haline geri dönerek gönderilerin kronolojik olarak sıralanacağını açıkladı.

“Bugün, Instagram Akışınız için iki yeni kronolojik görünümü kullanıma sunuyoruz: Takip Edilenler ve Favoriler. Bu seçenekler, uygulamada gördükleriniz üzerinde size daha fazla seçenek ve kontrol sağlar.”

Instagram ayrıca ana sayfadaki akışı ikiye böldü. Favoriler ve Takip Edilenler olarak ikiye bölünen ana sayfada artık iki farklı sekme bulunuyor.

Instagram akış ikiye bölündü! Favoriler ve Takip Edilenler ayrı ekranda görünecek.

Geçmişte de yer alan bir özellik olan ikiye bölünen ana sayfada takip edilenler dışında bir de takip ettiğimiz kişiler arasından favorilere ekleyebileceğimiz 50’ye kadar kişiyi göreceğimiz bir sekme de bulunuyor ve favoriye eklediğimiz kişilere herhangi bir bildirim gitmiyor.

Özelliği kullanabilmek için üst tarafta bulunan Instagram yazısına tıklarsak karşımıza gelen iki farklı seçenekten birini seçmemiz yeterli.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir