Iğdır Üniversitesi “hidrojenli su” üretti

hidrojenli su

Iğdır Üniversitesi “hidrojenli su” üretti

ABONE OL 

Iğdır Üniversitesi tarafından Korona virüsü tedavisinde kullanılmasıyla yararlı olacağı düşünülen ve kronik hastalıklar için iyi geldiği bilinen hidrojenli su üretmeye başladı.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duried Alvazeer, üniversite içerisinde üretimlerde ve araştırmalarda bulunan Redoks Uygulamaları Araştırma Merkezi’yle ortak bir çalışma yaptı.

Merkez laboratuvarda hidrojenli su üretimine başlayan Duried Alvazeer, üretilen suyun COVID-19 salgınına iyi geleceğini düşünerek tedavide kullanılmasını tavsiye etti.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bir aıklama yaparak Atatürk Üniversitesi ile ortak bir çalışma ile zoonotik hastalara yönelik araştırmalar yapıldığını söyledi.

“İnsanlar tabiata çok müdahale ettiğinde tabiat insanı kendine düşman olarak görüyor. Biz tabiata müdahale ederek kendi elimizle kendimizi tehlikeye sürüklüyoruz. Bu nedenle böylesi virüsler türüyor. Bu musibete karşı oturup ağlayarak değil de bazı tedbirler almamız lazım.”

Araştırma Merkezi’nin başında olan Doç. Dr. Duried Alvazeer özellikle Japonya’da hidrojenli su kullanımının yaygın olduğunu belirtti.

“Biz normal suyu hidrojenle zenginleştirerek ürettik. Antioksidan özelliği bulunan bu suyun insan sağlığına büyük faydası var. Japonya 2007 yılında bu çalışmayı başlattı. Birkaç kronik hastalığı olan insanlar üzerinde bunu denemiş ve hidrojenin olumlu etkisini bulmuşlar. Bu denemede hidrojen verilen hasta tamamen iyileşmiş ya da hastalığın etkilerini ortadan kaldırmış. Japonya’da yapılan denemede hidrojenin virüsler üzerinde de etkisi çok olumlu olmuş. Günlük bir buçuk litre hidrojenli su içen hastaların, 2 ay gibi kısa sürede kronik hastalıkları azalıyor. Biz de bu nedenle bu suyun koronavirüs üzerinde etkisi olduğunu düşündüğümüzden üretmeyi düşündük.”

Alvazeer ayrıca Çin ülkesinde de %67 hidrojen %33 oksijen karışımı suyun korona virüsü hastaları üzerinde denendiğini belirterek, “Çok güzel iyileşmeye yönelik sonuçlar elde etmişler. Çin’deki sağlık kurumları ilaçlara alternatif olarak hidrojenli su tavsiye ediyorlar.” açıklamasını yaptı.

Korona virüsü hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir