Huobi Malezya tarafından uyarıldı: Faaliyetleri sonlandırın

Huobi Malezya

Huobi Malezya tarafından uyarıldı: Faaliyetleri sonlandırın

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Huobi, Malezya tarafından uyarıldı. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Huobi’nin Malezya’daki faaliyetlerini durdurmasını emretti.

Huobi Malezya Faaliyetlerini Durdurmak Zorunda!

Düzenleyici tarafından faaliyetlerini sonlandırmaya zorlanan borsalara son olarak Huobi eklendi. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Huobi’ye yaptığı bildirimde Huobi’nin Tanınmış Piyasa Operatörü (RMO) lisansı olmadan faaliyet göstermesi sebebiyle faaliyetlerin durdurulması emredildi.

Bu lisansa sahip olmadan faaliyetlerini sürdüren her borsasnın yasa dışı sayıldığı da belirtilerek, bu lisans olmadan faaliyetlerin sürdürülmesinin 2007‘den beri yasa dışı kabul edildiği de belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), Huobi Global Limited ve Leon Li’ye Malezya’da yasadışı faaliyet gösterdikleri için kamuya açık bir kınama cezası verdi.

Ayrıca SC, Huobi Global Limited’e, Apple Store, Google Play ve diğer dijital uygulama platformları gibi çeşitli platformlardaki web sitesini ve mobil uygulamasını devre dışı bırakmak da dahil olmak üzere ülkedeki faaliyetlerini durdurma talimatı verdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir