Huawei’nin durdurulamayan yükselişi

 Huawei’nin durdurulamayan yükselişi

Teknoloji ve akıllı cihaz devi Huawei günler ve aylar geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Şirket, bu yıl 15. kez yayınlanan BarndZ Top 100 raporuna göre geçen seneye göre yüzde 9’luk yükseliş göstererek toplamda 28,4 milyar dolar ile 45. sırada yer aldı.

Şirket yapılan araştırmalara göre son zamanların en çok yükseliş gösteren teknoloji şirketi olarak öne çıkıyor. Son zamanlar birçok araştırma şirketi farklı alanlarda en iyi seçmeye devam ediyor. BrandZ araştırmalarına göre şirket yüzde 17,8‘lik pazar payıyla dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi, Canalys’e göre şirket dünyanın en iyi 5 gerçek kablosuz ses ürünü üreticilerinden biri. Bilgisayar anlamında da son dönemlerde aktif bir strateji izleyen şirket bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 120‘lik artış gösterdi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei zirveyi koruyor

Counterpoint Research isimli araştırma şirketinin sonuçlarına göre teknoloji devi zirvedeki yerini koruyor. Yılın ilk çeyreğinde ikinci sırada olan Huawei, aylık bazda ilk defa Nisan ayından Samsung‘u geride bırakarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmuştu. Yine aylık bazda Mayıs ayında da zirveyi koruyan şirket, ikinci çeyrek sonucunda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

ABDÇin ticaret savaşlarından büyük yaralar alan Huawei çabuk bir şekilde toparlanmıştı. Google servislerini yeni akıllı telefonlarında kullanamayan şirket, eski modellerini yenileyerek Google servislerini kullanabiliyor. Yaşanan zorlukları avantaja çeviren Huawei, ambargolardan güçlü bir şekilde sıyrıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir