Huawei %20 büyümeyi hedefliyor

Huawei %20 büyümeyi hedefliyor

ABONE OL 

Huawei akıllı telefon pazarındaki payını bir hayli büyüttü ve büyütmeye devam ediyor. Gerek üretilen akıllı telefonlar, gerek akıllı telefon aksesuarları, tabletler ve dizüstü bilgisayar üretimiyle birden fazla alanda faaliyet gösteriyor. Rakiplerine göre pazarda yeni de sayılsa kayda değer yükselişler yaşayarak en güçlü firmalar arasında yerini aldı.

Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong, Çin’de %20 büyüme hedeflediklerini açıkladı. Küresel anlamda böyle bir beklentinin olmadığını da belirten Chengdong, Google servislerinin olmaması sebebiyle küresel anlamda bu hedefin olmadığını belirtti.

Kendi sistemini kullanmaya başlayan Huawei yönetici aracılığıyla satışları hakkında da açıklama yaptı. Yu Chengdong, Korona virüsü sebebiyle yılın ilk çeyreğindeki satışların düşük olduğunu söyledi. Mağazaların kapandığı bu dönemde satışların düşük olması ise normal karşılanıyor. Yılın ikinci çeyreğinden sonra ise satışların normale dönmesi bekleniyor.

ABD’nin Huawei’ye Ambargoları Devam Ediyor

Bilindiği gibi ABD-Çin ticaret savaşı sebebiyle ABD Ticaret Bakanlığı Huawei’yi adeta kara listeye aldı. Bu sebepten dolayı Google ile yeni anlaşmalar yapamayan Huawei kendi mobil ekosistemini geliştirmeye başladı.

Huawei Mobil Servisleri

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Huawei P40 serisi Huawei Mobil Servisleri ile kutusundan çıkıyor. Ancak ABD, Huawei’ye yönelik ambargolarına devam ediyor. İşletim sistemi üzerinden darbe vurulan Huawei‘ye işlemci üzerinden de darbe vurulmak isteniyor. Eğer işletim sistemi üzerinden de bir darbe vurulursa Huawei için kötü günlerin başlangıcı olabilir.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.