Huawei P50 hakkında tüm bilinenler!

 Huawei P50 hakkında tüm bilinenler!

Huawei‘nin amiral gemisi serisi olan P serisinin yeni üyesi olması beklenen P50‘nin detayları ortaya çıkmaya başladı. Yakın zamanda karşımıza çıkması beklenen akıllı telefonun detaylarına hep birlikte göz atalım.

Huawei P50 Muhtemel Özellikleri

Huawei’nin P50 serisinin giriş seviyesi modelinde 90 Hz ekran yenileme hızının, en dolu versiyonunda ise 120 Hz ekran yenileme hızının yer alacağı iddia ediliyor. İşlemci olarak ise Kirin 9000 ve Kirin 9000e modellerinin serideki akıllı telefonlara güç vermesi bekleniyor.

P50

66W kablolu şarj desteği ve 50W kablosuz şarj desteğini de kullanıcılarına sunmayı planlayan Huawei bir de bomba patlatarak 135W kapasiteli hızlı şarj desteğini de sunma ihtimali bulunuyor.

P50 Pro

Kavisli bir tasarımı sürdüren Huawei P50 Pro‘nun 6.6 inç ekranla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Serinin bir önceki üyesi ile karşılaştırıldığında tek ön kamera ile karşımıza çıkacak olan P50 Pro’nun gücü Kirin 9000 ile sağlanacak.

Huawei Honor’u Sattı

Amerika Birleşik Devletleri ambargosu sebebiyle çalışma şartları giderek zorlaşan Huawei, yalnıza Huawei markası için değil Honor markası içinde çıkış yolları arıyordu. Şartlar giderek zorlaşırken Honor’u satmayı planlayan Çinli teknoloji devi Huawei, Honor’u Shenzhen Zhixin New Information Technology isimli teknoloji şirketine sattı. Satış için 15.2 milyar dolar ödeme yapıldığı iddia ediliyor.

Satın alımı gerçekleştiren Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketi yaklaşık 30 şirketten oluşan bir konsorsiyumdan oluşuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir