Apple Podcast abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

 Apple Podcast abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Apple‘ın podcast yayınları üzerine odaklanacağı bir süredir bilinen bir bilgiyken şirketin yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığı, podcast abonelik sistemi olarak düşünülen yeni sistemin oluşturulması beklenen yeni podcast hizmeti için geliştirildiği ortaya çıktı.

Apple’ın halihazırda zaten bir podcast uygulaması bulunuyordu ancak bu hizmet hem yayıncı hem de Apple için bir gelir kaynağı değildi. Şirket son dönemlerin yaygın içerik türlerinden olan podcast’ler için yeni bir gelir kaynağı oluşturmak istiyor. Podcast yayıncıları ve üreticileri için de bir avantaj olan bu yeni sistemle birlikte pazarın büyümesinin de hızlanmasını etkileyecek gibi duruyor.

How to Remove Podcast Episode Numbers From Your Feed - PowerPress Podcast
Apple Podcast abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Apple Podcast Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Tamamen sesli, sohbet ya da bilgi alışverişi havasında geçen ve insanların fikirlerini daha kolay açığa vurabildiği bir içerik türü olan podcast, artık ciddi bir gelir kaynağı olmaya başlıyor. Bu konuda ilk adım da teknoloji devi Apple’dan geldi. Şirket deneyimli radyo yöneticisi Jake Shapiro’yu bünyesine katmasının ardından yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığını belirterek adımlarının ciddiyetini gösterdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir