Huawei Mate Xs 2 tanıtım tarihi açıklandı

Huawei Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2 tanıtım tarihi açıklandı

ABONE OL 

Huawei, katlanabilir yeni bir akıllı telefon daha duyurmaya hazırlanıyor. Huawei Mate Xs 2 modelinin tanıtım tarihi açıklandı.

İşte Huawei Mate Xs 2 Tanıtım tarihi!

Huawei yayınladığı bir video ile Mate Xs 2 modelinin tanıtım tarihini açıkladı. Katlanabilir bu akıllı telefon 28 Nisan tarihinde karşımıza çıkacak. İddialara göre gücünü Kirin 9000‘den alacak olan akıllı telefon bir süredir merakla bekleniyordu.

Özellikle katlanabilir akıllı telefon piyasasındaki rekabetin artması daha dikkat çekici modellerin karşımıza çıkmasını sağlıyor. Yatay katlanabilir bir model olacak olan Huawei Mate Xs 2 hakkında bilinen fazla detay bulunmuyor.

Huawei Mate Xs 2 tanıtım tarihi açıklandı

Huawei Gelir Kaybı Yaşamaya Devam Ediyor

Huawei, eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde başlayan ABD-Çin ticaret savaşı arasında kalmış ve büyük zararlar yaşamıştı. Yayınlanan yıl sonu raporunda geliri yüzde 29 azalan Huawei, yılı 99.43 milyar dolarlık geliri ile kapattı. Daha önce hiçbir yılda bir önceki yıla göre geliri azalmayan şirket bir ilki de yaşamış oldu.

İlk olarak Google işletim sisteminden mahrum kalan Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS‘u geliştirmek zorunda kalmıştı. Bu da şirketin başka bir alana yoğunlaştırdığı için asıl alanında gerilemesine sebep oldu. Bir dönem en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna kadar yükselen Huawei, o eski günlerine dönmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.