Huawei Mate 50 tanıtım tarihi açıklandı

Huawei Mate 50 tanıtım tarihi

Huawei Mate 50 tanıtım tarihi açıklandı

ABONE OL 

Bir dönemin en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, merakla beklenen Mate 50 tanıtım tarihini açıkladı. Ayrıca serinin kaç modelde oluşacağı ve hangi işlemciye sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Huawei Mate 50 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei, 6 Eylül tarihinde Mate 50 serisiyle karşımıza çıkacak. Seride 4 farklı modelin yer alması bekleniyor. Bu modellerin Mate 50, Mate 50e, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Mate 50 serisi
Huawei Mate 50 tanıtım tarihi açıklandı

Serinin en merak edilen detaylarının başında işlemci geliyor. Gelen sızıntılara göre seri Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıca yine aynı işlemcinin 4G versiyonuna sahip bir modelin de karşımıza çıkması bekleniyor.

Bir başka iddiaya göre ise serinin Mate 50e isimli üyesi Snapdragon 778G‘den gücünü alacak. Diğer modeller ise Snapdragon 8 Gen 1‘den gücünü alacak.

2022 Yılının İkinci Çeyreğindeki Akıllı Telefon Satış Detayları Yayınlandı

Canalys, yılın her çeyreğinde olduğu gibi 2022 yılının ikinci çeyreğinde de akıllı telefon satış raporunu yayınladı. Bu rapora göre bu dönemde en fazla satılan akıllı telefon markası Samsung oldu. Samsung‘un ardından ikinci sırada Apple, üçüncü sırada ise Xiaomi yer alıyor.

Apple’ın iPhone 13 satışlarıyla Xiaomi’den ikincilik koltuğunu alması da dikkatleri çekti. Canalys analistine göre akıllı telefon üretimindeki maliyet baskısı azaldı fakat lojistik ve tedarik problemi sürüyor.

Huawei ise listede yer almıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir