Huawei Mate 40 Pro fiyatı sızdırıldı

 Huawei Mate 40 Pro fiyatı sızdırıldı

Huawei‘nin merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 40 Pro‘ya dair yeni sızıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ekim ayında tanıtılması beklenen akıllı telefon modelinin fiyatı sızdırıldı.

Huawei Mate 40 Pro Fiyatı!

Huawei‘nin uzun zamandır beklenen akıllı telefonu Mate 40 Pro‘nun fiyatı sızdırıldı. İddialara göre Huawei Mate 40 Pro 128 GB versiyonu, 863 dolar (6360 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Huawei Mate 40 Pro‘nun yanında Mate 40, Mate 40 Pro Plus, Mate 40 Porsche Design olmak üzere 3 farklı akıllı telefonu da tanıtılacak.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro 256 GB versiyonu 935 dolar (6890 TL + vergiler) fiyat etiketiyle, 512 GB‘lık en büyük kapasiteye sahip olan versiyon 1.064 dolar (7840 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Merakla beklenen akıllı telefon serisinin Google servisleri yerine HMS kullanacağını artık bilinen bir gerçek. Bunun dışında Huawei Mate 40 Pro’nun gücünü Kirin 1000‘den alması bekleniyor.

Huawei Yeni Bir Patent Aldı

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, aldığı patent ile birçok kolaylığı da kendisiyle birlikte getirecek. Herhangi bir uygulamayı açmak için uygulamaya tıkladıktan sonra ekran kilidi açmak gerekirken bu patent sayesinde uygulamaya dokunurken aynı zamanda ekran kilidi de açılacak. Huawei bu kolaylığı hayata geçirip geçirmeyeceği henüz net olmasa da eğer kullanılabilirse bir hayli dikkat çekecektir.

Yalnızca uygulama açılırken değil gelen mesajları da cevaplayabilmek için ilave olarak ekran kilidi açma zorunluluğu da bu patent sayesinde aşılacak. Patentin bir diğer başarılı yanı ise kullanıcılara ekranın istedikleri bölgesinde sensörleri aktifleştirip pasifleştirme imkanı tanınacak. Yani kullanıcılar ekranın neresinde ekran kilidini okutmak istiyorsa o kısımdaki sensörü seçebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir