Huawei kendi işlemcisini geliştirebilir

Huawei kendi işlemcisi

Huawei kendi işlemcisini geliştirebilir

ABONE OL 

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, ABD’den gelen ambargolara maruz kalmaya başladığından beri pazar payında ciddi kayıplar yaşıyor. Bu ambargolar sebebiyle 5G destekli model duyuramayan Huawei yakında kendi işlemcisini geliştirebilir.

Huawei Kendi İşlemcisiyle Karşımıza Çıkabilir

Bir dönemin en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, ABD’den gelen ambargolar sebebiyle pazar payının büyük çoğunluğunu kaybetti. Bu pazar payını ise diğer akıllı telefon üreticileri paylaştı. Google Servisleri ile başlayan ambargo birçok alanda devam edince Huawei’nin de eli kolu bağlandı.

Ambargolardan sonra yalnızca 4G destekli akıllı telefon üreten Huawei‘nin üst düzey yöneticilerinden Derek Yu tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara göre şirket özellikle katlanabilir akıllı telefonlara yoğunlaşacak. Ayrıca 5G destekli akıllı telefonlar duyurabilmek için de kendi işlemcisini geliştirmeye başlayabilir.

Huawei 100W
Huawei kendi işlemcisini geliştirebilir

Huawei Katlanabilir Akıllı Telefon Üretiyor: Huawei Mate V

Çin merkezli teknoloji devi son yıllarda ciddi bir yükseliş yaşamış ancak ABD’nin ambargoları sebebiyle bu yükseliş kısa sürmüştü. Daha önce katlanabilir akıllı telefon üreten Huawei şimdi de dikey katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Hatta ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre bu akıllı telefonun üretimine başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir