Apple iPad modellerinde titanyum alaşımı kullanacak!

Apple iPad

Apple iPad modellerinde titanyum alaşımı kullanacak!

ABONE OL 

Apple‘ın iPad modellerini daha dayanıklı hale getirmek için titanyum alaşımı kullanacağı iddia edildi. Kolayca çizilmeler, çatlamalar ve kırılmaların önüne geçmek adına böyle bir kararın alınmış olacağı söylendi.

Apple iPad Modellerini Dayanıklı Hale Getirmek İstiyor

Apple ürünlerini daha dayanıklı hale getirmeye iPad’lerden başlıyor olabilir. Ortaya atılan yeni iddialara göre titanyum alaşımının iPad modellerinde kullanılacağı ve bu sayede daha dayanıklı bir modelin üretileceği ifade ediliyor. İlk olarak iPad modellerinde kullanılacak bu titanyum alaşımının daha sonralarda iPhone ve MacBook modellerinde yer alması bekleniyor.

Bu iddiaya göre Apple titanyum alaşımını sayesinde kolay parlaklık elde edebilecek ve özel bir kumlama tekniği ile daha cazip bir tasarım sunacak. Bu sayede de tablet satışında dünya devi olan Apple’ın pazar payını daha fazla arttırması bekleniyor.

Apple iPad üretimi
Apple iPad modellerinde titanyum alaşımı kullanacak!

Apple Rekorlarına Bir Yenisini Eklemek İstiyor

Apple bu yıl içerisinde iPhone 13 serisini duyurdu. Bu seri ile ilgili tedarik sorunlarının yaşanabileceği açıklanmıştı ancak diğer modeller için benzer bir sorun bulunmuyor. Bu da şirketin sevkiyat sorunlarına rağmen rekor yolunda gittiğini gösteriyor. Bu yılın ilk yarısı için 130 milyon adet iPhone sevkiyat hedefi bulunuyordu. Bu hedef yüzde 30 oranında aşıldı. Apple özellikle iPhone 13 serisi ile birlikte sevkiyat sayısında ciddi bir artış yaşadı ve yapılan hesaplamalara göre 2021 yılında toplamda 300 milyon adet iPhone sevkiyatı yapılmış olacak.

2022 yılının ilk yarısı için hedeflenen sevkiyat miktarı da 170 milyon adet olarak belirlendi. Benzer bir başarı gösterilirse Apple, 2021 yılında kıracağı rekoru 2022 yılında yeniden kırabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir