Huawei ekran altı kamera ile karşımıza çıkabilir

Huawei ekran altı kamera ile karşımıza çıkabilir

ABONE OL 

Akıllı telefon üreticileri her özellik için ayrıca çalışıp yeni teknolojiler üretmek için bir hayli çalışıyor. Özellikle kamera konusunda adeta yarışan teknoloji devleri, kameraların yerleşimi konusunda da birbirlerine yol gösterdiler. Önce çentik ekran ardından damla çentik ekran kullanan teknoloji devleri arasında Huawei daha farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Huawei ekran altı kamera yerleşimine sahip olan akıllı telefon üretmek için kolları sıvamış olabilir.

Huawei Ekran Altı Kameraya Sahip Akıllı Telefon Üretebilir

Ortaya atılan iddiaya göre Huawei, kamera yerleşiminde daha önce denenmemiş şeyleri deneyecek. İddialara göre Huawei, ekranın altına bir kamera yerleştirecek ve akıllı telefonlarının üst kısmında yer alan kameralara veda edecek. Çin mikro blogu Weibo üzerinden Huawei‘nin yeni akıllı telefonu iddia edilen telefon görselinde ön kamera yer almıyor.

Huawei ekran altı kamera

Uzmanlar iki ihtimal üzerinde duruyor. Bu ihtimallerin birincisine göre yeni akıllı telefonun ön kamerası yok. Diğer ihtimal ise ekran altında yer alan bir ön kamera yerleşimine sahip. Huawei 2019 yılının Temmuz ayında Almanya‘da ekran altı kamera yerleşiminin patent başvurusunda bulunmuştu.

Bu patente göre ekran akıllı telefon ekranının alt kısmında yer alıyor ve sadece Kamera uygulaması açıldığında ortaya çıkıyor. Weibo üzerinden ortaya atılan iddialardaki telefon modelinin ise Huawei Mate S olduğu iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.