Huawei dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu

 Huawei dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu

Akıllı telefon pazarında rekabet üst seviyeye çıkmışken Amerika Birleşik Devletleri‘nin ambargolarına rağmen Huawei 2020 yılının ikinci çeyrek raporunda en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Huawei Dünyanın En Büyüğü Oldu

Huawei Dünyanın En Büyüğü Oldu

Canalys tarafından yapılan araştırma sonucunda Huawei, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 55.8 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirerek liderlik koltuğuna oturdu. En yakın rakibi Samsung’a 2.1 milyon adetlik bir fark atan Huawei, tüm ambargolara rağmen liderliğe kavuştu.

Huawei

Çin merkezli teknoloji devi emin adımlarla hedefine doğru ilerlediğini tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Şirketten ise şu açıklama yapıldı:

“Ekibimiz bu zor günlerde fevkalade bir psikolojik sağlamlık örneği sergiledi. Daha önce eşi görülmemiş bir ekonomik yavaşlama ile bu yavaşlama yüzünden ortaya çıkan zorlukların cirit attığı bir dönemde kullanıcılara çığır açan ürünler ve yenilikçi deneyimler sunarak büyümeye ve liderliğimizi sürdürmeye devam ettik.”

Ticaret Savaşlarına Rağmen

Bilindiği gibi Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasında ticaret savaşı yaşanıyor. Her iki ülke de birbirlerinin şirketlerine ambargolar uyguluyor. Amerika Birleşik Devletleri, Huawei’ye çok ciddi ambargolar uyguluyor. Google ile anlaşma yenileyemeyen Huawei, kendi işletim sistemini geliştirme yolunu gitti ve önemli adımlar kat etti.

Bütün bu sert ambargolara rağmen 55.8 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Çin merkezli teknoloji devi, lider konumda yer alıyor. Sevkiyatların %70’inden fazlasını Çin’e satan satarak geriden gelip tüm rakiplerini geçti ve liderlik koltuğuna oturdu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir