Dijital ödeme sistemi WeChat Pay artık Türkiye’de

 Dijital ödeme sistemi WeChat Pay artık Türkiye’de

Çinli insanlar tarafından oldukça yoğun kullanılan ve nakit para kullanımını Çin’de neredeyse tamamen bitiren dijital ödeme sistemi WeChat Pay artık Türkiye’de hizmet verecek.

Ülkede ilk olarak İstanbul Havalimanı’nda kullanılacak olan ödeme sistemi, dünyanın en popüler kare kod tabanlı dijital ödeme sistemlerinden biri ve ülkeye yayılmasında büyük bir fayda olacağını söylememiz yanlış olmaz.

Dijital ödeme sistemi WeChat Pay artık Türkiye’de

PUBG Mobile oyunuyla ülkemizde daha fazla tanınmaya başlanan oyun ve yazılım geliştirici şirketi Tencent, başlarda WhatsApp’a rakip olarak piyasaya sunduğu anlık mesajlaşma uygulaması WeChat’i yalnızca bir mesajlaşma uygulaması olarak bırakmadı. Sürekli olarak güncellemeler yayınlayan ve dijital ödeme sistemi geliştirdiği WeChat’in tüm yeni özelliklerini Çin’de test eden şirket, özelliğin beğenilmesi durumunda dünya geneline yayıyordu.

WeChat’in ülkemizde çok yaygın olmaması nedeniyle biraz geç gelmesi normal karşılanırken yeni özellikten sonra kullanım oranlarının artması öngörülüyor.

Dünya genelinde 1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan WeChat, daha müşteri odaklı ve yaşamı kolaylaştıran özellikleriyle dikkat çekiyor. WeChat Pay için de aynısını söylemek mümkün çünkü Çin’den Türkiye’ye gelen insanlar ödeme yapmak için Yuan’ı Türk Lirası’na çevirmekle uğraşmayacak. Parayı çevirme işlemini güncel döviz kuru hesaplanarak WeChat dijital ödeme sistemi Pay yapacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir