Huawei araba modeli Tesla’dan uzun menzille geliyor

Huawei araba

Huawei araba modeli Tesla’dan uzun menzille geliyor

ABONE OL 

Son 1 yıldır akıllı telefon üreticileri otomobil sektörüne giriş yapmaya başladı. Özellikle Çin merkezli akıllı telefon üreticileri tamamen elektrikli otomobil üretimi için kolları sıvadı. Geçtiğimiz günler Xiaomi araba modeli hakkında sizlere birtakım bilgiler aktarmıştı. Şimdi Huawei araba modeli hakkında detayları aktaracağız.

Huawei Araba Çalışmalarının Detayları

Huawei yaklaşık 1 yıldır otomobil üretmek için Ar-Ge çalışmaları yapıyor. Şimdiye kadar 1 milyar dolar harcayan şirketin hedefi ise bir hayli yüksek. Elektrikli otomobil üretiminde şu an dünya devi olan Tesla‘nın araçlarında sunmuş olduğu otonom menzilini de geçmek isteyen Huawei, 1.000 km otonom menzili geliştirecekler araçta müşterilerine sunacaklarını söylüyor.

Huawei araba modeli Tesla’dan uzun menzille geliyor

Huawei Başkan Yardımcısı Xu Zhijun, Şangay Otomobil Fuarı’nda Huawei araba modeli hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Ekibimiz en iyisini yapıyor ve umarım en iyisini yaparlar. Bununla övünüyor muyuz bilmiyorum. Arabamızın kentsel alanda 1.000 kilometre kesintisiz otonom sürüş yapabileceğini söylediler. Bu Tesla’dan çok daha iyi.”

Xiaomi Otomobil Fiyatı Belli Olmuştu

Xiaomi CEO’su Lei Jun, üretimini yapılacak elektrikli otomobil biriminin de yöneticiliğini üstlenmişti. Çalışmalara başlayan Xiaomi, otomobil için 10 milyar dolarlık bütçe ayırdığı açıklamıştı. Lei Jun bir canlı yayın başlattı ve Xiaomi otomobili hakkında bilgiler verdi.

Üretilecek otomobilin Sedan ve SUV kasa tiplerine sahip olacağını belirten Lei Jun, bu modellerin fiyatlarının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağını açıkladı. En son lansmanda logoyu da daha oval bir hale getirildiğini belirten Jun, bunun otomobiller için daha kullanışlı olacağını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.