Apple nisan ayı etkinlik tarihi ortaya çıktı!

Apple nisan

Apple nisan ayı etkinlik tarihi ortaya çıktı!

ABONE OL 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, her yılın eylül ayında yeni iPhone modellerini duyuruyor. Bunun dışında WWDC etkinliği düzenleyerek cihazlarında kullanacağı yeni yazılımları duyuruyor. Bir de bazı yılların nisan aylarında belirli etkinlikler düzenleyerek ara model olarak nitelendirilen iPhone modelleri duyuruyor. Bu yıl içinde söylentisi bulunan bir etkinliğin tarihi Siri tarafından ortaya çıktı.

Apple Nisan Ayı Etkinlik Tarihi!

Apple‘ın bu yılın nisan ayında bir etkinlik düzenlemesi bekleniyordu. Bugüne kadar hiçbir açıklama yapmayan şirket, Siri aracılığıyla 20 Nisan tarihini gösterdi. Siri, ”Bir sonraki Apple Etkinliği ne zaman?” sorusuna ”Özel etkinlik 20 Nisan tarihinde Salı günü Cupertino, CA’deki Apple Park’ta” cevabını verdi.

Yeni iPad Pro modelleri ve AirTags modelinin duyurulması planlanan etkinlikte sürpriz gerçekleştirilip iPhone SE modeli de duyurabilir. Ancak Apple ile ilgili sızıntı yapan uzman analistler bu yıl içerisinde yeni bir SE modeli duyurulmasını beklemiyor.

Apple nisan ayı etkinlik tarihi ortaya çıktı!

iPhone SE 3 İddiaları

Birçok kişiye göre ara model olarak nitelendirilen iPhone SE modellerine yeni bir model daha eklenecek. Analistlere göre 2022 yılında gelecek olan iPhone SE 3, tasarım olarak iPhone 11’e benzeyecek. iPhone 11‘in satış başarısı göz önüne alındığında Apple‘ın bu tasarımla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

6.1 inç LCD ekrana sahip olması beklenen 3. nesil iPhone SE modelinin tıpkı iPhone 11 serisinde olduğu gibi ikili kamera yerleşimi ile karşımıza çıkması da pek muhtemel görünüyor. İşlemci olarak ise iPhone 12 serisinde kullanılan Apple A14 Bionic çip ile gelmesi beklenen akıllı telefonun bir amiral gemisi modelinden pek fazla farkı kalmayacak. Bir amiral gemisi performansı sunması beklenen iPhone SE 3 modelinin 4G destekli olması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.