Honor V40 Google Servisleri ile gelecek

 Honor V40 Google Servisleri ile gelecek

Huawei tarafından satılan Honor, ABD ambargosundan yavaş yavaş kurtuluyor. Bu ambargodan kurtulan Honor, ilk olarak V40 modeline Google Servisleri ekleyerek karşımıza çıkacak.

Honor V40 Google Servislerine Kavuşuyor

Bilindiği gibi ABD-Çin ticaret savaşları sebebiyle her iki ülkede birbirine sert ambargolar uygulamıştı. ABD ise Çinli teknoloji şirketlerine yaptırımlar uygulayarak ABD merkezli şirketler tarafından üretilen mal ve hizmetleri kullanmasına izin vermiyordu. Huawei bu yaptırımlar sayesinde kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalmıştı.

Honor V40

Honor‘un da Huawei sebebiyle ambargolara maruz kalmasını bilen Huawei, alt markasını satışa çıkardı ve 15 milyar dolar karşılığında sattı. Bu satışın ardından Honor yavaş yavaş özgürlüğüne kavuşuyor.

Honor V40 Muhtemel Özellikleri

Gücünü MediaTek Dimensity 1000+‘dan alacak olan akıllı telefon 6.72 inç Full HD+ ekranı ve 120 Hz ekran yenileme hızıyla birlikte 18 Ocak tarihinde karşımıza çıkacaktı fakat etkinliğin ertelendiği duyurulmuştu. Yeni etkinlik ise 22 Ocak tarihinde düzenlenecek. 5G desteği sağlayacak olan akıllı telefon 66W kablolu, 50W kablosuz hızlı şarj desteğini kullanıcılara sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir