HBO Max Türkiye’ye gelmiyor! Resmi açıklama geldi

HBO Max Türkiye

HBO Max Türkiye’ye gelmiyor! Resmi açıklama geldi

ABONE OL 

Geçtiğimiz gün HBO Max‘in RTÜK‘ten lisans aldığı ve ülkemizde yayına başlayacağı haberleri çıkmıştı. Warner Bros konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve haberleri resmen yalanladı.

HBO Max Türkiye’ye Gelmiyor!

HBO Max‘in Disney‘in ardından ülkemizde yayına başlayacağı haberleri ortaya çıkmış ve izleyiciler heyecanlanmıştı. Dün de HBO Max’in RTÜK’ten lisans aldığı ve bu lisans ile birlikte yayına başlayacağı haberleri çıkmıştı. Ancak Warner Bros konuyla ilgili açıklamasını yaptı ve HBO Max platformunun Discovery Plus ile birleşeceğini ve 2024’te Avrupa’da yayına başlayacağını belirtti.

Bu açıklama ile birlikte HBO Max bekleyen izleyicilerin bir süre daha beklemesi gerekecek. Disney’in ülkemizde yayına geçmesiyle birlikte büyük ilgi gördüğü ve bu ilginin diğer platformların da ilgisini çektiği biliniyor. Ancak HBO Max’in ülkemizde 2024 yılında yayına geçeceği bu şekilde netleşmiş oldu.

HBO Max güncel abone sayısı açıklandı
HBO Max Türkiye’ye gelmiyor! Resmi açıklama geldi

HBO Max Neden Türkiye Faaliyetlerini Askıya Aldı?

HBO şirketinin, dijital akış platformu için bazı Türk yapımların projelerini sürdürüyordu ve Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmayı planlıyordu ancak ani bir kararla bu durum askıya alınmıştı.

HBO şirketinin dijital platformu HBO Max için Warner Bros. ve Discovery birleşmişti. Bu birleşmenin maddi yükümlülüğü şirketi bir hayli zorlamış olacak ki kısa vadede etkilerine de bizzat şahit olduk. Konu ile ilgili şu açıklama yapılmıştı:

Kuzey ve Orta Avrupa’da HBO Max için orijinal programlama çalışmalarımızı durdurmanın yanı sıra platformdan sınırlı miktarda orijinal programlamayı kaldırmaya karar verdik. Ayrıca Hollanda ve Türkiye’nin yeni bölgelerinde geçen yıl başlamış olduğumuz yeni gelişme faaliyetlerimizi de durdurduk.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir