HBO Max neden Türkiye faaliyetlerini askıya aldı?

HBO Max neden Türkiye faaliyetlerini askıya aldı

HBO Max neden Türkiye faaliyetlerini askıya aldı?

ABONE OL 

Türkiye’ye gelmesi merakla beklenen popüler dijital akış platformu HBO Max’ın Türkiye pazarına giriş planını askıya aldığı açıklanmıştı. Şirket tarafından bu aksamanın nedenini açıklandı.

HBO Max Neden Türkiye Faaliyetlerini Askıya Aldı?

HBO şirketinin, dijital akış platformu için bazı Türk yapımların projelerini sürdürüyordu ve Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmayı planlıyordu ancak ani bir kararla bu durum askıya alındı.

Başta herhangi bir açıklama yapılmasa da durumun nedeni ortaya çıktı. HBO şirketinin dijital platformu HBO Max için Warner Bros. ve Discovery birleşmişti. Bu birleşmenin maddi yükümlülüğü şirketi bir hayli zorlamış olacak ki kısa vadede etkilerine de bizzat şahit olduk.

Kuzey ve Orta Avrupa’da HBO Max için orijinal programlama çalışmalarımızı durdurmanın yanı sıra platformdan sınırlı miktarda orijinal programlamayı kaldırmaya karar verdik. Ayrıca Hollanda ve Türkiye’nin yeni bölgelerinde geçen yıl başlamış olduğumuz yeni gelişme faaliyetlerimizi de durdurduk.

Şirket uzun bir açıklama ile nedenleri ve sonuçları aktarırken yaşanan sıkıntılı sürecin geçici bir süreç olduğunu da belirtti. Durumdan etkilenen bölgeler Orta Avrupa, Hollanda ve TürkiyeDanimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir