Hastaneye Bitcoin bağışı yapıldı!

Bitcoin bağışı

Hastaneye Bitcoin bağışı yapıldı!

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının artışı ve yeni birçok yatırımcının kripto para piyasasına yönelmesiyle birlikte Bitcoin’in aktif olarak kullanılması da gündeme geliyor. Bitcoin bu defa bir bağış ile gündeme geldi. Bir hayırsever, ABD’nin Massachusetts eyaletindeki Cape Cod Healthcare isimli hastaneye 800 bin dolar değerinde Bitcoin bağışı yaptı.

Bitcoin Bağışına Bir Yenisi Eklendi!

Bitcoin ile bağış haberleri artış göstermeye başladı. Bu haberler arasında en çok ses getireni ise Cape Cod Healthcare isimli hastaneye yapılan 800 bin dolar değerindeki Bitcoin bağışı oldu.

Cape Cod Healthcare isimli hastane e-posta kontrolü sırasında bir mail aldı. Bu mailde kripto paralar ile entegre çalışan bir bankadaki hesabının kontrol edilmesini istendi. Yetkililer hesabı kontrol ettiklerinde hesapta 400 bin dolar değerinde Bitcoin olduğunu gördü. Ardından aynı bağışçı aynı tutarda yeni bir bağış daha yaptı.

Hastaneye Bitcoin bağışı yapıldı!

Hastane Yöneticisi: Araştırmalar Yaptık

Hastane yöneticisi Christopher Lawson yaptığı açıklamada hayırseverin kendilerine daha önce ulaştığını ve Bitcoin bağışı kabul edip etmediklerini sorduğunu belirtti. Net bir cevap vermediklerini belirten Lawson, Bitcoin ile bağış almaları halinde herhangi bir sorun çıkıp çıkmayacağından emin olmak için gerekli araştırmayı yaptıklarını belirtti.

Bağışı alan hastane yönetimi bağışı alır almaz dolara çevirerek riskten kaçınmış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir