Harvard’tan Korona virüsü ve sosyal mesafe hakkında önemli uyarı

Harvard'tan korona virüsü ve sosyal mesafe hakkında önemli uyarı

Harvard’tan Korona virüsü ve sosyal mesafe hakkında önemli uyarı

ABONE OL 

Harvard Üniversitesi araştırmacılarının vardığı sonuca göre Korona virüsünün tekrarlayan kış salgınına dönme ihtimali olduğunu ve sosyal mesafe uygulamalarının 2022 yılına kadar sürebileceğini belirtti.

Çin’de Wuhan kentinde ortaya çıkan ve küresel salgın tanısı konulan, dünya genelinde şimdiden 100 binin üstünde kişinin ölümüne sebep olan korona virüsü hakkında önemli açıklamalar devam ediyor. Çünkü virüs hala bitmediği gibi bazı kesimlerde vaka sayısı ve ölümler artmaya devam ediyor. Bunun en büyük göstergesi de ülkemizde her gün Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıkladığı sayılar.

Harvard’tan Korona virüsü ve sosyal mesafe hakkında önemli uyarı

Harvard Üniversitesi’nde görev yapan araştırmacılar, sosyal mesafe tedbirlerinin 2022 yılına kadar tamamen ya da kısmen uygulanmaya devam etmeli. Korona virüsü için ise eski iki tip salgınla bir kıyaslama yapıldı ve şu an etkin olan salgının tekrarlayan bir kış salgınına dönme ihtimali olduğu açıklandı.

Bir başka deyişle salgın, önümüzdeki süreçte bitmek yerine ikinci bir dalga olarak yeniden karşımıza çıkabilir. Bu sebeple de sosyal mesafe uygulamasının uzaması gerektiği ve tedbirlerin tamamen kalkması yerine kısmen gevşetilmesi gerektiği belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.