HarmonyOS hedefi açıklandı: 300 milyon

HarmonyOS hedefi

HarmonyOS hedefi açıklandı: 300 milyon

ABONE OL 

Huawei tarafından Android ambargosunun ardından üretilen HarmonyOS işletim sistemi giderek yaygınlaşmaya başlıyor. Yeni amiral gemisi modellerde yer bulan HarmonyOS kullanıcı hedefi de açıklandı.

HarmonyOS Hedefi Açıklandı!

Huawei, ABD – Çin ticaret savaşları sebebiyle ABD’li şirketlerden parça ve yazılım desteği alamıyordu. Android işletim sistemini akıllı telefonlarında sunamayan Huawei bu sebepten dolayı HarmonyOS işletim sistemi geliştirmeye başlamıştı. Şimdi de şirket yeni hedeflerini açıklama başladı.

Huawei Başkan Yardımcısı Xu Zhijun yaptığı açıklamada 2021 yılında 100 milyon Huawei modelinin HarmonyOS ile kutusundan çıkacağını belirtti. Bir işletim sistemi yerine bir ekosistem üzerinden çalışan Huawei, toplamda 300 milyon cihaza HarmonyOS güncellemesini 2021 yılında ulaştırmayı hedefliyor.

HarmonyOS hedefi açıklandı: 300 milyon

Huawei Araba Çalışmalarının Detayları

Huawei yaklaşık 1 yıldır otomobil üretmek için Ar-Ge çalışmaları yapıyor. Şimdiye kadar 1 milyar dolar harcayan şirketin hedefi ise bir hayli yüksek. Elektrikli otomobil üretiminde şu an dünya devi olan Tesla‘nın araçlarında sunmuş olduğu otonom menzilini de geçmek isteyen Huawei, 1.000 km otonom menzili geliştirecekler araçta müşterilerine sunacaklarını söylüyor.

Huawei Başkan Yardımcısı Xu Zhijun, Şangay Otomobil Fuarı’nda Huawei araba modeli hakkında şu açıklamaları yaptı:

”Ekibimiz en iyisini yapıyor ve umarım en iyisini yaparlar. Bununla övünüyor muyuz bilmiyorum. Arabamızın kentsel alanda 1.000 kilometre kesintisiz otonom sürüş yapabileceğini söylediler. Bu Tesla’dan çok daha iyi.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.