Harmony köprü saldırısındaki varlıklar aklandı!

Harmony köprüsü hacklendi

Harmony köprü saldırısındaki varlıklar aklandı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Harmony (ONE) projesinin köprüsü olan Horizon siber saldırıya maruz kalmış ve yaklaşık 100 milyon dolarlık bir varlık çalınmıştı. Saldırganlar bu varlıkların bir kısmını aklamayı başardı.

Harmony Köprü Saldırısındaki Fonların Bir Kısmı Aklandı

Kripto para dünyası siber saldırılardan muzdarip olmaya devam ediyor. Son olarak Harmony köprüsü Horizon bir siber saldırıya maruz kalmış ve 100 milyon dolar değerinde Ethereum çalınmıştı. Siber saldırganlar çalınan 3 farklı transfer gerçekleştirerek toplamda 30 bin Ethereum‘u (yaklaşık 36 milyon dolar) Tornado Cash cüzdanına gönderdi.

Harmony ekibi saldırganlara 1 milyon dolar teklif etmiş ve bu teklifin kabul edilmesi halinde şikayetçi olunmayacağını da açıklamıştı. Ancak saldırganlar fonları aklayarak bu teklifi reddettiklerini göstermiş oldu.

Harmony köprü saldırısındaki varlıklar aklandı!

Harmony Köprüsü Hacklendi!

Harmony resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Horizon köprü ağının siber saldırıya uğradığını ve bu saldırı sebebiyle 100 milyon dolarlık bir kaybın olduğu açıklandı. Bu açıklamada Horizon köprüsünün durdurulduğu da açıklandı.

Saldırıda wETH, wBTC, Aave başta olmak üzere birçok kripto para çalındı. Harmony çalışmaların sürdüğünü ve siber saldırganın bulunması için soruşturmanın sürdüğünü açıkladı. Saldırıda kullanılan cüzdana göz atmak için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir