Haftalık Teknik Analiz #81 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #81 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #81

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin haftayı direnç bölgesinin içerisinde sert mumlar geçirerek tamamladı. 24 bin dolar denemesi yaptı ancak şu an için başarılı olabilmiş değil. Grafikteki kırmızı bölgeden çıkmadığı sürece kırılım onaylandı diyemeyiz. Kar alımı yapıp bu bölgede biraz izlemek sağlıklı olacaktır. Ve bu kırmızı alan içerisinde (22 bin dolar24 bin dolar) sert mumların iki yöne de gerçekleşmesi kaldıraçlı işlemlerde yüksek risk taşıyacaktır.

Kırılım yaptığı bölgeye geri girmesi halinde marketin çok sert düşüş yaşaması muhtemel. Yine yeni pozisyon için acele etmeden takip grafikteki bölgeleri takip etmeli. Aynı zamanda BTC dominansı da kritik bir bölgede ve sert bir hareketin gelebileceğine işaret ediyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum, kasım ayında denediği direnç bölgesinde ve aynı yerde takılmış durumda. Birçok altcoin’de benzer bir görünüm var ve marketin kararını bekliyor. Bitcoin analizinde bahsettiğim gibi açık pozisyonlar var ise kar alınması ve bu bölgeler geçilene kadar takipte kalınması sağlıklı olacaktır.

1.680 dolar direnci önemli bir direnç ve yine Bitcoin yön kararı vermeden kırılım olsa dahi işleme girerken çok risk almamalı. Önümüzdeki 2 hafta içerisinde marketin yeni trendini belirleyeceğini düşünüyorum. Bu aralıkta olabilecek sert mumlar yanıltıcı olabilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir