Haftalık Teknik Analiz #80 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #80 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #80

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin çok önemli bir bölgede ve burada akümüle oluyor. Grafikte gözüken düşen direnç 69 bin dolar yani Bitcoin zirve fiyatından bu yana gelen direnç. Bu bölgenin kırılımı demek o fiyattan bu yana gelen düşen trendin kırılımı anlamına geliyor. Yani tekrar 30 bin dolara kadar deneme yapabile ek bir alanı olacak kırılım yapması halinde.

Ancak çok dikkatli olmamız gereken bir dönem. Piyasada çok olumlu bir hava var. Bu yükselişin onaylanabilmesi için her hafta dile getirdiğim 23 bin dolar24 bin dolar bölgesinin geçilmesi ve üzerinde kalıcı olması gerekli. Bu gelecek hareketin yılın ilk 3 ayı izleyebileceği bir trend oluşturması muhtemel.

Eğer bu bölge tutmaz ise 15 bin dolar altında bir fiyat görmemiz muhtemel. Bu tercihin şubat’ın 2. haftasına kadar olacağını düşünüyorum. Bu hafta yaptığımız analiz Bitcoin’in geldiği bölge açısından biraz geniş zamanı ele alıyor. Önce Bitcoin‘in yön tercihini yapmasını beklemeliyiz. Bu bölgede bir süre zaman geçirmesi ve yukarı aşağı hareket yapması muhtemel ve bu akümüle süreci olur ise her iki yöne de giden sert mumlar olabilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum, Bitcoin’de olduğu gibi zirveden gelen trendi test etti ve kırılımını gerçekleştirdi. Güzel bir mum ile kırmış olsa da marketi takip edeceği için acele etmemeliyiz. Daha öncede olduğu gibi Bitcoin düşer ise fake out kırılım olarak kalabilir.

Market bu bölgede bir süre yatayda olsa kalıcı olabilirse 1.800 dolar ve olumlu seneryoda 2.200 dolar getirebilir. Market çok pozitif olsa da bulunduğumuz bölge konumu ile her an tersine dönebilir. Altcoinler Bitcoin yatay gidiş yapması halinde hızlı kazançlar verebilir. Marketteki hassasiyeti göz ardı etmeden alım satım fırsatları kovalanabilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir