Haftalık Teknik Analiz #79 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #79 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #79

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen hafta tahminde bulunduğumuz gibi yukarı bir hamle yaptı. Bu haftaya da pozitif bir başlangıç yaptı. Ancak hala 17 bin 500 dolar ve 18 bin 800 dolar dirençlerini geçmiş değil. Markette yatay hareketin yeni yıl ile birlikte bir karar vereceği yüksek ihtimal. Yeni bir trend başlangıcı olabilir.

Bitcoin genelde her 3 aylık süreçte o süre içerisindeki trendi takip ediyor. Yeni yıl ile yeni yılın ilk çeyreği yön değiştirebilir dolayısı ile bu haftalardaki hareketleri bize önemli bilgiler verebilir. Acele etmeden Bitcoin‘in hareketlerini takip etmek gerekli.

Grafikte görüldüğü gibi daha önce FTX haberi ile fake out olarak kalan kırılım tekrar gerçekleşti. Bu direnç 2022 yaz ayından gelen bir düşen trend. Bunun kırılımı ve akabinde 19 bin dolar üzerinde tutunabilmesi Bitcoin için çok olumlu bir durum olacaktır ve market ivmelenecektir. Ancak kripto marketinin hassas bir ortamda olduğunu unutmamalı ve çok risk almamalı.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum aynı Bitcoin’deki grafiği takip ediyor. Bu hafta 1.400 dolar denemesi yapabilir. Burasının geçilmesi Ethereum’u direk bir sonraki dirence hızlı şekilde gönderebilir. 1.250 dolar ile 1.400 dolar arasında bir hareket alanı mevcut. Bitcoin’in yönüne göre Ethereum’da aynı yöne gidecektir.

Marketteki bu olumlu başlangıç sürdürülürse altcoin’lerde kısa sürede yüksek artışlar olacaktır. Yani kısa bir alt sezonu gerçekleşebilir. Öncelikle Bitcoin’in güvenli bölgeye girmesi gerekli. Bu olana kadar alım iştahı ve korku ile altcoinler çok sert yukarı aşağı hareketler yapacaktır. Şu an aralıklı olarak artan altcoinlerin grafiklerinde bu artışların ufak bir olumsuz haberle tekrar aynı bölgelere ya da daha altına indiğini gözlemleyebiliriz. Aynı durum Bitcoin güvenli bölgeye girene kadar tekrar tekrar olabilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir