Haftalık Teknik Analiz #77 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #77 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #77

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin‘de yatay hareket hala bozulmadı. 17 bin dolar ve 16 bin dolar arasında fiyat akümüle olmaya devam ediyor. Grafikte görüleceği gibi büyük bir trend kanalının dip bölgesinde ancak henüz alt kanal desteğine ulaşmadı. Eğer hareket aşağı doğru olur ise büyük bir ihtimal bu kanal desteğinden tepki alacaktır. Buranın kırılması ise çok önemli bir destek bölgesi kırılımış olacak ve 14 bin dolar ile 10 bin dolar altına kadar inme ihtimali olabilir.

17 bin doların kırılması ile tekrar markete hareket gelebilir. Bir süredir bu bölgede akümüle olması yapacağı hareketi sertleştirebilir. Market sakin ancak işleme girmek için önemli noktaların kırılımını beklemek gerekli. Bu gibi önemli bir bölgede yatay bir gidiş aksine kırılım beklediğimizi yazmıştık ancak henüz önemli bir hareket gerçekleşmedi. Bu hafta da bu beklentimi yenileyerek büyük bir hareketin bu haftalarda gelme olasılığının olduğunu düşünüyorum.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum marketi takip ederek yatay bir hafta geçirdi. Bitcoin gibi son derece önemli destek üzerinde bulunuyor. Bitcoin’in hareket yönünü takip edecektir. Henüz olumlu olarak Bitcoin’i geçebileceği bir ortam bulunmuyor. Ancak market düşmeye başlar ise BTC çiftinde dirençte bulunmasından dolayı yüksek ihtimal çok daha fazla düşecektir.

Riskler nedeni ile henüz hiç bir işleme girmek için sağlıklı bir ortam değil. 1.100 dolar desteği önemli ve kırılması halinde hızlıca 900 dolar1000 dolar aralığına inebilir. Yukarı yönlü kırılımlarda Bitcoin’i takip etmek ve güvenli bir görüntü yok ise kırılıma çok güvenmemek gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir