Haftalık Teknik Analiz #76 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #76 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #76

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin bu haftayı küçük bir hareket alanında geçirdi. Grafikte de görüldüğü gibi düşen trendin altında akümüle oluyor. 17 bin 500 dolar önemini koruyor. Geçilmesi halinde 18 bin 800 dolar direnci yine trend belirleyici olacak.

16 bin dolar desteğini tekrar test edebilir, direncin hareket alanı kalmadığı için bu hafta bir hareket yapması olası. 16 bin dolar ve 17 bin 500 dolar aralığından bu hafta çıkacağını ve yavaştan yeni yıla trend belirleyeceğini düşünüyorum. İşleme girmeden önce biraz sabırlı olmak ve gideceği ve ya gitmeye çalışacağı yönü bu haftalarda gözlemlemek bize daha sağlıklı bir bilgi verecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum hareketsiz hafta geçirdi ve 1.250 dolar direnci üzerinde haftaya başladı. Ethereum’um hareketleri geçen ay BTC çiftinde kırılım denemesinin FTX olayları ile durmasından sonra tekrar Bitcoin’in tercih edeceği yöne gideceğini gösteriyor.

1.250 dolar kırılması halinde 1.150 dolar ve 1.000 dolar destekleri bulunuyor. Ancak bunun olması Bitcoin’in aşağı yönlü kırılım olması ile çok muhtemel olacaktır ve Bitcoin’in marketi aşağı çekmesi ile 1.000 dolar altına inebilir. Kırılım için Ethereum kendi başına yapsa dahi marketi takip edip terste kalmamak önemli. Yeni yıl her zaman trend belirleyici olmuştur. Acele etmeden önemli seviyeler ve marketi takip etmeliyiz.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir