Haftalık Teknik Analiz #63 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #63 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #63

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin kritik destek bölgesinden çok seri bir yükseliş yaptı ve ilk sağlam direnç bölgesi olan 22 bin 500 dolar bölgesinden biz bu analizi yaparken sert bir satış ile karşılaştı. Bu hızla yükselişin aldatmaması gerekiyor. Bitcoin’in güvenli bölgeye geçebilmesi için bu bölgeden sonra bir çok sağlam direnç bölgesi ile karşılaşacak. Eğer 21 bin 300 dolar desteği tutamaz ise başladığı bölgeye dönmesi yükselişi gibi seri olabilir.

Genel olarak Bitcoin hala olumlu bir görüntü verebilmiş değil. 21 bin 300 dolar desteği tutar ise burada retest yapmış olacak ve tekrar yükselişe devam etmek isteyebilir. Günlük ve haftalık mum kapanışları yön tayininde önemli olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum düşen trend direncini geçemedi ve Bitcoin’de gerçekleşen sert satış ile satış baskısı artmış durumda. Düşüş devam eder ise 1.400 dolar bölgesinde destek bulabilir ancak buranın kırılması ile omuz baş omuz formasyonu tamamlamış, kırılımı gerçekleşmiş olacak ve bu durum daha da satış baskısı getirecektir.

Görünüm ancak bu direncin günlük olarak kırılması ile pozitife dönecek. Bitcoin’de bu fiyat hareketleri olduğu sürece Ethereum’da dahil hiç bir altcoin’in özel bir durumu olmadıkça daha uzun bir süre yüksek kazanç sağlayacağını sanmıyorum. Yine kaldıraçlı işlemlerin yüksek risk taşıdığı hatırlatalım.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir