Haftalık Teknik Analiz #6 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #6 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #5

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1W grafiği

Bitcoin için bu önümüzdeki 2 hafta çok kritik geçeceğinin sinyallerini veriyor. Tekrar desteği test etti ve kırdı ancak onaylanması için yarın olan haftalık kapanışı beklemek lazım. Eğer bu şekilde desteğin altında (kırmızı eğimli destek) kapatması halinde aşağıya doğru sert satış görebiliriz. Aşağıya sarkması halinde 27 bin dolar – 24 bin dolar – 20 bin dolar sırasıyla destekler. Ancak bu desteklerde çok likidite yok o nedenle hareketler son derece sert olabilir. Bu tarz hareketler nedeni ile kaldıraçlı işlemler yüksek risk taşıyacaktır. Tekrar satış baskısının azalması için 35 bin doların üzerine atması gerekli. Bu direnç geçilemedikçe güçleniyor. Bu bölge üzerine geçmeden baskı azalmayacaktır. Bu önümüzdeki 2 hafta içerisinde Bitcoin’in 30 bin dolar – 40 bin dolar aralığından çıkacağını düşünüyorum. Yüksek ihtimalle yön aşağıya doğru olacak gibi duruyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-3D grafiği

Ethereum aynı Bitcoin’de olduğu gibi önemli trendi kaybediyor. Görüntülerin benzer olması şaşırtmıyor ancak son zamanlarda borsalardan yüklü miktarda Ethereum çıkışı olmakta. Bitcoin’e nazaran daha güzel verileri bulunmakta ancak fiyat olarak ters yöne gidemiyor. Marketin hareketlerine göre yön aşağıya olur ise destekleri 1.400 dolar ve 1000 dolar sırası ile. Geçen haftalarda da bahsettiğimiz 2.300 dolar direnci geçilemedi ve yön yukarı olur ise yine önemli bir direnç görevi görecek. Genel olarak tüm kripto marketi için önemli bir hafta olacak. Riskli işlemlerden uzak durulmalı.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.