Haftalık Teknik Analiz #58 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #58 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #58

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin geçen haftayı aynı seviyelerde açsa da bu analizi yaparken 24 bin dolar seviyesini geçiyor. Geçen hafta içerisinde lokal dip yaptıktan sonra güçlü bir yükseliş yaptı. 23 bin 800 dolar 24 bin 500 dolar aralığı önemli direnç bölgesi. Bu bölgeyi aşması durumunda grafikte gözüken yeşil bölgeyi tekrar test etmesi mümkün. 26 bin 600 dolar28 bin 600 dolar aralığına kadar yükseliş yapabilir. Geçen haftalarda da tekrarladığım gibi yükselişin gerçekleşmesi için 24 bin dolar üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor.

Bir kaç gün bu seviye üzerinde kalır ise 26 bin dolar28 bin dolar bölgesini test etmesi yüksek bir ihtimal olacak. Eğer tekrar bu bölgeden bir sert satış yemesi halinde 23 bin dolar ve 21 bin 300 dolar destekleri bulunuyor. Tekrar burayı test etmesi Bitcoin için iyi olmayacak ve muhtemelen kırılacak ve 20 bin doları test etmek isteyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum BTC çiftinde henüz direnç bölgesini geçmiş değil ancak dolar çiftinde daha güçlü duruyor. 1.700 dolar kırılımı ile 1.950 dolar2.200 dolar aralığına doğru gidecektir. Bitcoin’in yükselmesi veya yatay gitmesi halinde rahat ulaşabileceği bir bölge. Kırılım gerçekleşmiş olsa da Bitcoin’in hala direnç bölgesinde olması nedeni ile bu bölgede akümüle olabilir. Tekrar destek bölgesini ziyaret etmesi halinde yakın stoplu olarak riski az bir işlem şansı verebilir.

Altcoin’ler genel olarak geçen hafta olduğu gibi direnç bölgesinde ancak ETH gibi bazıları kırılım yapmış durumda. Eğer Bitcoin izin verir ise güzel bir veya bir kaç hafta yaşanabilir. Yine de bu kırılımlara çok güvenmeden her işleme stop koyarak ve ilk fırsatta kar alarak dikkatli al satlar yapmakta fayda var. Bitcoin’in sert satış yemesi halinde zaten önemli direnç bölgesinde olan altcoinler çok büyük satışlar görebilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir