Haftalık Teknik Analiz #56 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #56 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #56

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin aynı geçen hafta olasılığından bahsettiğimiz gibi üst bant üzerine kırılım denemesi yapsa da tutunamayıp tekrar flama içerisine girdi. Şu an bulunduğu bölge için tamamen düşüyor diyemeyiz. 21 bin 300 dolar bölgesi destek konumu görebilir. Burası tutması halinde tekrar yukarı deneme yapacaktır. Eğer tutmaz ise 20 bin dolara kadar hızlı bir iniş yaşayabilir.

23 bin 800 dolar üzeri günlük kapanışlar yapması halinde 26 bin dolar28 bin dolar civarına kadar çok fazla direnç olmaması nedeni ile kısa bir ralli yaşatabilir. 20 bin dolar flamanın alt kısmı ile kesişmekte ve kırılım olması halinde 16 bin dolar civarlarına kadar satış görmek mümkün. Dolayısı ile bu alt bandın korunması gerekli olacak. Fiyat şu an flamanın ortasında olduğu için bir yön tahmin etmek zor olacaktır. Flama kırılımı ise trendi belirleyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum geçen hafta belirttiğimiz 1.670 dolar hedefine ulaştı ve önemli sayılabilecek bir bölgede (1.400 dolar üstü) tutundu. Yine Bitcoin’i takip edecektir yön olarak ancak Bitcoin yukarı yönlü kırılım yapması halinde Ethereum ve bazı altlarda hızlı artışlar gözlemlenebilecektir. 1.400 dolar desteğinin tutması halinde bu bölgede akümüle olabilir. Ve kırılım için daha sağlıklı olacaktır ancak bu volatil piyasada kısa dönem fiyat hareketlerine çok güvenmemek gerekli.

Olumlu atmosferde Ethereum 2.250 dolar2.500 dolar hedefleyecektir. 1.400 dolar kırılması halinde 1.250 dolar güzel bir kısa dönem desteği olabilir ve buranın kırılımı tekrar 1.000 dolar altına doğru baskılayacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir