Haftalık Teknik Analiz #54 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #54 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #54

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 4H grafiği

Bitcoin geçen hafta grafikte paylaştığımız üçgen formasyonun kırılımı sonrası 22 bin 500 dolar civarlarına kadar yükseldi. bu bölgede direnç ile karşılaştıktan sonra tekrar üçgen desteğine dayandı. Burada tekrar yükselmeyi deneyebilir. 20 bin 350 dolar desteğinin tutması gerekli ve yükselmek için 23 bin dolar civarlarına kadar alanı olabilecek.

Bu bölgede üst band direncine gelir ise kar almanın güvenli olacağı bir bölge olacak. Volatil bir hafta olacağını düşünüyorum. 22 bin 350 dolar tutmaz ise 19 bin 500 dolara kadar hızlıca düşebilir. Bu yeşil bölge (18 bin 800 dolar ve 23 bin 800 dolar) içerisinde sert hareketleri iki yöne de yapıyor ve yapacaktır. Bu bölgenin kırılımı marketin yönünü seçecektir. Fiyat ne kadar destekte olsa da bu bölgenin tam ortasında olması nedeni ile riskli bir hafta olacak gibi duruyor.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 4H grafiği

Ethereum fiyatı karar aşamasına çok yakın duruyor. 1.120 dolar aylık destek yükselen trend desteği ile çakışıyor ve çok önemli hale gelmiş durumda. Bu bölgenin tutması ve Bitcoin’in de pozitif yönlü hareketlenmesi ile 1.300 dolar1.400 dolar denemesi yapması mümkün.

Ancak bu bölgede mutlaka kar alıp marketi biraz izlemek sağlıklı olacaktır. Eğer negatif bir hafta olur ise Ethereum bu destekleri kolayca kıracaktır ve sert bir düşüşü tetikleyebilir. Kırılımda ilk karşılaşacağı destek 1.050 dolar ve akabinde 950 dolar bölgesine kadar kolayca sarkabilir. Altlar genel olarak yine riskli ve artık yavaş yavaş alım iştahı da azalıyor.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir