Haftalık Teknik Analiz #46 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #46 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #46

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1H grafiği

Bitcoin geçtiğimiz hafta herkesin malumu Terra UST olaylarınında etkisi ile çok sert bir düşüş yaşadı. Ancak teknik olarak ters bir hareket gerçekleşmedi. Sert düşüş 26 bin dolar seviyelerinde şimdilik dip buldu ve oradan çok güzel bir tepki aldı. Oldukça hacimli alımlar olması en azından kısa sürede nefes aldıracak gibi gözüküyor. Grafikte gözüktüğü gibi ters omuz baş formasyonu oluşmuş durumda ve saatlikte olumlu bir görüntüsü var.

Ayrıca 7 hafta üst üste kırmızı haftalık mum kapatmasından sonra piyasanın bu hafta olumlu olma ihtimali yüksek. 29 bin dolar desteği önemli konumda olacak ve kaybedilmemesi gerekli. Yükselişe bu hafta devam etmesi halinde hedefinin 35 bin dolar ve 37 bin dolar aralığı olacak. Bu bölge aşılır ise çok olumlu bir görünüm olacak ve yeni bir ralliyi tetikleyebilir. Ancak bu aralık çok sert tepki verme olasılığı çok yüksek. Marketlerde yavaş yavaş kısa sürede olsa olumlu hava yaşanmaya başlandı ancak çok hassas durumda olduğunu unutmamak gerekli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum diğer altcoin’lerin etkilendiği kadar etkilenmese de BTC’ye oranla daha fazla değer kaybı yaşadı. Geçen hafta sözünü ettiğimiz 1.800 dolar desteğine iğne atarak fena sayılmayacak şekilde mum kapanışı yaptı. Bitcoin’in hareketine göre yönü belirleyecek olsa da 1.950 dolar2.000 dolar desteği önemli konumda. BTC çiftinde grafikte gözüken kanal desteğine geldi, buradan daha önce çok kez çok güzel tepki aldı ve yine tutan destek burası oldu.

Bu çifti gözlemlemek ve ona göre pozisyon açmak faydalı olacaktır. Hafta içerisinde beklediğim gibi olumlu bir hava oluşması halinde 2.400 dolar2.500 dolar aralığını hedefleyecektir. Ve BTC çiftindeki yükseliş diğer altcoin’lerde güzel fırsatlar verecektir. Tekrar hatırlatmak isterim ki Luna UST olayından çok kayıp yaşandı ve özellikle altcoin’ler çok hassas durumda ve her Bitcoin hareketine sert tepkiler vermekte. Her işlemin risk oranı çok yüksek olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir