Haftalık Teknik Analiz #40 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #40 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #40

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 3D grafiği

Bitcoin çok güzel bir hafta daha geçirdi ve markete derin bir nefes aldırdı. Geçen hafta bahsettiğimiz dirençler beklediğimiz gibi kırıldı ve şu an analizi yaparken en önemli direnç gibi duran 48 bin dolar bölgesine dayandı. Grafikte bulunan yeşil alan akümüle yada ayı marketi genel olarak tatsız bir bölgeydi. Boğa marketi boyunca her zaman en dip bölge olmuştu ve sonunda kırıldığından bu yana tatsız bir market vardı. Kısacası çok önemli bir haftaya daha girdik.

48 bin dolar direncinin seri bir şekilde kırılması çok olası değil ve sağlıklı değil. Önemli direnç altında akümüle olmadan kıran mumlar genelde sert satış ile karşılaşır. Buradan bir red yemesi ve 45 bin dolar43 bin dolar aralığında destek bulmaya çalışması daha sağlıklı ve olası gözüküyor. 45 bin dolar tutmaz ise 40 bin dolara kadar çekilme yaşanabilir yine de görüntü çok bozulmayacaktır ancak 40 bin dolar desteği kırılır ise yine başarısız bir deneme olacak ve daha çok satış baskısı getirecektir. 48 bin dolar kırılımı olur ve üzerinde günlük mumlar kapatır ise asıl momentumun o zaman geleceğini düşünüyorum. Dip bölgesinde alım uygun dediğimiz bölgeden alımlar yapıldı ise bu noktalarda kar alınması mantıklı olur. Ama yeni girişler için riskli bir bölge ve kırılımdan sonra desteğin üzerindeki tepkilerine göre giriş yapılabilir. Bu bölgeden çıkmamız marketi tekrar canlandıracağı için acele etmemek gerekli.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum beklediğimiz gibi yön olarak Bitcoin’i takip etse de daha yüksek kazanç sağlıyor. BTC çiftinin önemini sık sık belirtmiştim. BTC çiftinde kırılım olduğundan bu yana daha güzel bir performans sergiliyor. Yine 3.400 dolar direnci önemli konumda ve bu direnç bölgesinin içine girmiş durumda. Bitcoin’de olduğu gibi çok önemli bir direnç bölgesinde. 3.400 dolar kırılamaz ise tekrar 3.000 dolar desteğine inebilir ancak başarısız olur ise 2.800 dolara kadar çekilme yaşanabilir. 2.800 dolar şu an için önemli bir destek konumuna geldi.

Bu bölgeye inmemesi olumlu olacaktır ve iner ise güzel tepki alabileceği bir bölge. Marketteki olumlu hava bu hafta çok olumlu veya olumsuz olarak değişebilir. Bitcoin bir süre yatay veya yukarı yönlü gider ise altlarda çok hareket olacak ve çok fırsat verecektir. Ancak Bitcoin sert bir tepki yer ise bu haftaya kadar olan güzel yükselişler yerini kar satışlarına bırakabilir. Boğa ve ayı savaşının olabileceği için stopsuz işlem yapmadan piyasanın sert iğnelerine dikkat etmemiz gereken bir hafta.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir