En büyük 10 kripto para – 27 Mart

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 27 Mart

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 27 Mart 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 44.655 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.5 azalarak %42.5 seviyesine geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 110 milyar dolar artarak 849 milyar dolar seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 284 milyar dolar artarak 2 trilyon 22 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hafta içerisinde düzenlenen Metaverse toplantısında konuştu. Bu açıklamasında Metaverse teknolojisinin ileri yıllardaki nesillerin hayatının bir parçası olacağını ifade ederek, dijital hukuk düzeni kurularak bu teknolojiyi kendi kültürümüz üzerine inşa edilmesi gerektiğini vurguladı.
 • Abramovich Göztepe söylentileri Göztepe token’ı uçurdu. Haber ortaya çıkmadan önceki gün 1.37 dolar fiyatıyla alıcı bulan Göztepe token, haberlerin etkisiyle birlikte 6.3 dolara kadar yükseldi.
 • Neymar, Messi ve Mbappe gibi yıldızları kadrosunda bulunduran PSG, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO)’ne NFT ve Metaverse için patent başvurusunda bulundu. Bu patent başvurusunda NFT, kripto para cüzdanı, kripto para birimi işlemlerini yönetme ve sanal spor malzemeleri ifadeleri yer buldu.
 • Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmesiyle dünyada bir hayli ses getiren El Salvador, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç edeceğini açıklamıştı. Ancak kripto para piyasasının oynaklığı sebebiyle Bitcoin tahvil ihracını eylül ayına kadar ertelendiği açıklandı.
 • Kripto para borsalarının futbol takımlarına ve turnuvalarına sponsor olmalarına bir yenisi daha eklendi. Crypto.com borsası 21 Kasım18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar‘da düzenlenecek olan Dünya Kupası‘nın özel kripto para borsası olarak sponsor oldu.
 • Gate.io ASR token listeledi.
 • DeFi piyasa değeri 80 milyar doları aştı.
 • ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, yaptığı listeleme açıklamalarıyla son günlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son olarak Cardano için stake başlatıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından ADA fiyatı 0.97 dolardan 1.16 dolara kadar yükseldi.
 • Taraftar token’ların piyasa değeri 438 milyon dolara yükseldi.
 • Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş sürerken dünyanın birçok ülkesi Rusya’ya karşı yaptırımlarını açıklamış ve uygulamaya başlamıştı. Özellikle Avrupa ülkelerine doğalgaz ve petrol satışı gerçekleştiren Rusya, artık bu satışların karşılığında Ruble kabul edeceklerini açıkladı. Yapılan açıklama ile birlikte Bitcoin’in de talep edilmesi halinde ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini duyuruldu.
 • Coinbase, MINA listeleyeceğini açıklamıştı. Ancak resmi Twitter hesabından yapılan en son açıklama ile birlikte MINA listelemesinin teknik nedenlerden dolayı ertelendiği ve yatırma işlemlerinin durdurulduğu açıklandı. Yeni açıklamaların yapılacağı da belirtildi.
 • Fenerbahçe’nin resmi kripto parası FB token, Ethereum ağı üzerinde üretilmiş ve ERC-20 token olarak işlem görüyordu. Fenerbahçe SK resmi internet sitesinden açıklama yapıldı ve FB token Avalanche ağına taşınmaya başladı.
 • Rusya ile Ukrayna savaşı sürerken Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından NFT müzesi başlatıldı. Müze savaş konseptli olarak açıldı.
 • Kripto para piyasası bir kez daha 2 trilyon doları aştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir